Jeżeli problem destrukcyjnej działalności grupy/osoby, dotknął Ciebie lub kogoś z twoich bliskich,

jeżeli potrzebujesz wsparcia i nie wiesz jak poradzić sobie z zaistniałym problemem, zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Możesz zadzwonić, napisać lub po prostu odwiedzić nas w trakcie dyżuru. Adresy, telefony i adresy mailowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Zapoznaj się także z poradami zamieszczonymi w dziale Co zrobić, gdy ktoś z Twoich bliskich związał się z Sektą.


Instytucje pomocowe o istnieniu których powinieneś widzieć:

 • 116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania – Zadzwoń! Zaufaj! – Czekamy na telefon od Ciebie codziennie od 14.00 do 22.00!Nasz numer jest bezpłatny.Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
 • 800 280 900 – „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.Doświadczyłaś(-eś) przemocy seksualnej od ludzi Kościoła? Przygniata Cię zło, które ujawniło się w Kościele? Chcesz o tym porozmawiać? Zadzwoń na bezpłatny telefon wsparcia w każdy wtorek w godz. 19–22 – rozmowy prowadzone są anonimowo, cierpliwie i dyskretnie. Uzyskasz życzliwą i rzetelną informację, pomoc i poradę. Możemy skontaktować Cię z zaufanymi specjalistami: psychologami, prawnikami, duszpasterzami. Możemy też pomóc w zgłoszeniu przestępstwa do właściwych instytucji kościelnych i państwowych.
 • Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Linia Wsparcia 22 654 70 70
 • 22 484 88 01 – ANTYDEPRESYJNY TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI ITAKA
 • 22 484 88 04 – TELEFON ZAUFANIA MŁODYC
 • https://wsparcie.kul.pl/ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE KUL
 • www.niebieskalinia.pl Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, www.niebieskalinia.pl/pomoc – Wyszukiwarka instytucji pomocowych
 • Zgłaszanie nielegalnych treści w Internecie: Formularz zgłoszeniowy: https://dyzurnet.pl/zglos-nielegalne-tresci
  e-mail: [email protected], tel. 0 801 615 005

Dyżurnet.pl to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. Dane adresowe: NASK Dyżurnet.pl, ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa, Polska, https://dyzurnet.pl/

 • OIK – Ośrodki Interwencji Kryzysowej w Polsce – http://www.oik.org.pl/ lub interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej
  Problemy w jakich udzielana jest pomoc: Konflikty rodzinne, samobójstwa, przemoc domowa, przemoc seksualna, wykorzystywanie seksualne dzieci, utraty okołoporodowe, utraty, żałoba, żal, bezrobocie, wypadki, katastrofy.
 • MOPR – Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie – pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych
 • MOPS – Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej -pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych (Ośrodki pomocy społecznej są to jednostki organizacyjne wykonujące zadania z mocy ustawy z zakresu pomocy społecznej w każdej gminie.)